Firma produkująca baterie słoneczne Tabuchi Electric z siedzibą w Osace w Japonii zainicjowała niedawno inwestycję w wysokości 3 milionów dolarów. Przedmiotem zainteresowania spółki jest zakup urządzeń do naziemnego montażu paneli solarnych.

Według ekspertów z Nuance w Kalifornii, gdzie spółka dokonuje zakupu, inwestycja pozwoli japońskiemu przedsiębiorstwu w ekspansji na rynku naziemnych systemów generowania energii słonecznej.

 

– Jako wiodący dostawca przyjaznych dla sieci systemów solarnych i pamięci masowych zoptymalizowanych pod kątem zarządzania energią, chcąc utrzymać efektywność kosztową, uważamy, że unikalna propozycja cenowa Nuance Energy daje nam znaczną przewagę w rozwoju na rynku inwestycji komercyjnych – powiedział w oświadczeniu Harumi McClure, CO i prezes Tabuchi Electric Company of America. – Razem nasze firmy rozwiną dostępny rynek energii słonecznej i otworzą więcej możliwości projektowych dla naszych dystrybutorów i kontrahentów – dodał.

Program Power Platform firmy Nuance wykorzystuje penetrator naziemny do przenoszenia paneli słonecznych. Do tej pory panele mogły być instalowane tylko ręcznie.

– Nasz wzrost jest jedynie ograniczony przez nasze zasoby, a realizowana inwestycja pozwoli nam w pełni obsłużyć nasze potrzeby biznesowe i szybciej rozwinąć się na terenie Ameryki Północnej – powiedział Brian Boguess, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w Nuance.