Więcej prądu ze słońca i księżyca?

Niemiecki twórca Andre Broessel wynalazł urządzenie, które ma za zadanie maksymalnie wykorzystać światło zarówno ze słońca, jak i z księżyca. Słoneczny generator prądotwórczy skupiający słońce nazwał Beta.Ray.

Dzięki kulistej budowie urządzenia, skupiającej promienie słoneczne na zancznie mniejszej powierzchni, wzrosły możliwości wykorzystania energii słońca i pojawiły się możliwości wykorzystania energii księżyca. Piękna, futurystyczna konstrukcja jest obrotowa i moze być montowana do ścian budynków czy powierzchni nachylonych – a więc w dowolnym miejscu, z którego moze docierać światło. Co więcej, generator może być nawet użyty jako stacja ładowania samochodu elektrycznego.

Beta.Ray współpracując z hybrydowym kolektorem przekształca dzienną energię elektryczną i termalną w tym samym czasie. Podczas gdy poprzez użycie kulistych soczewek powierzchnia paneli zminiejsza się o 25 %, koncentracja światła powoduje, że ilość wyprodukowanej energii rośnie o prawie 57 %. Co ciekawe, w nocy kuliste soczewki mogą poprzez lampy o wysokiej mocy przesyłać światło z użyciem zaledwie kilku żarówek LED.

Stacja przeznaczona jest do podłączenia w warunkach sieciowych, jak również jako uzupełnienie potrzeb zużycia energii elektrycznej i zapewnienia zapotrzebowania na energię termalną – ciepłą wodę.

Jestes ciekawy, jak to działa?

Poniżej przedstawiamy schemat działania generatora solarnego Beta.Ray

To naprawdę działa!

Na potwierdzenie skuteczności urządzenia, prezentujemy wyniki uzyskane przy wykorzystaniu tradycyjnych fotowoltaicznych i cieplnych jednostek wytwórczych oraz generatora Beta.Ray