W tym tygodniu w Intersolar North America w San Francisco firma LG Electronics USA (LG Solar) przedstawiła nowe kolektory słoneczne z ułatwioną instalacją oraz poprawioną wydajnością.

 

Firma potwierdziła, że nowy LG Neon 2 ACe jest pierwszym owocem współpracy z Enphase Energy i rozwiała obawy właścicieli domów dotyczące instalacji. Przedstawiciel spółki poinformował, że zintegrowany moduł wymaga dwustopniowego procesu instalacji na dachu – podniesienia instalacji z pozycji płaskiej, w której jest wysyłany i podłączenia kabla, bez potrzeby instalowania oddzielnie dwóch produktów.

– Enphase została założona z myślą o wytwarzaniu energii słonecznej w sposób prosty i wydajny – stwierdził w oświadczeniu Paul Nahi, prezes Energy Enphase Energy. – Nasza współpraca z firmą LG w zakresie tego energooszczędnego modułu AC jest kolejnym przykładem tego, jak realizujemy tę wizję.Dodatkowo, nowa bateria słoneczna Neon R 60 firmy LG Solar przeznaczona do instalacji mieszkaniowych posiada elektrody poprawiające współczynnik temperaturowy i jest atrakcyjna wizualnie.

– Technologia Neon R pozwala na wykorzystanie 100% miejsca na energię słoneczną – ocenia Stephen Hahm, wiceprezes i szef działu rozwiązań energetycznych firmy LG Electronics USA.