Spółka AES Dominikana poinformowała, że we wrześniu w dwóch różnych miejscach kraju zostały uruchomione tablice o mocy 10MW każda. Zapewniają one wyspecjalizowane usługi w zakresie niezawodności sieci, poprawiając wydajność i przyczyniając się do stabilności systemu elektroenergetycznego Republiki Dominikany.

Ważne oszczędności

– Jesteśmy bardzo podekscytowani rozwojem nowych rozwiązań energetycznych na rzecz Republiki Dominikany, ponieważ oszczędzają one miliony dolarów z funduszy państwowych, które można przekierować na bardziej potrzebne obszary, takie jak zdrowie publiczne, edukacja i bezpieczeństwo – powiedział Edwin De Los Santos, prezes AES Dominicana.

AES Dominicana wykorzystuje tablice pamięci Andres i Los Mina DPP Advancion do zapewnienia szybkiej i dokładnej kontroli częstotliwości przepływu energii odnawialnej do sieci dominikańskiej, równoważąc wahania pomiędzy energią zużywaną i wyprodukowaną. Dzięki temu operator energetyczny umożliwia elektrowniom zlokalizowanym na wyspie najbardziej efektywne działanie na najwydajniejszym poziomie wytwarzania, gdy systemy akumulatorów pobierają i oddają energię na potrzeby sieci.

Oprócz stabilności, system zapewnia także duże zyski dla rodzimych fabryk, które mogą zmniejszyć moc zamówioną, oszczędzając miliony.

Obie tablice przechowywania energii odegrały istotną rolę w czasie ostatnich huraganów , pomagając utrzymać zasilanie na wyspie przy wietrze o sile 3 i 4 stopni, gdy ponad 50% elektrowni na wyspie zostało zmuszonych do pracy w trybie offline.