Nowe meksykańskie przepisy będą wymagały, aby taksówki były zasilane energią odnawialną. Jak przewidują ustawodawcy, taksówki w stanie Querétaro mają stać się ekologiczne w ciągu najbliższych 5–6 lat.

Korzystanie z energii odnawialnej i pojazdów elektrycznych przez właścicieli taksówek będą wspierać rozwiązania prawne, które zatwierdził Kongres stanu Querétaro uchwalając szereg poprawek do przepisów dotyczących transportu. Nowe przepisy są częścią proekologicznej polityki państwa, w wyniku której już obecnie 45% (około 3000) taksówek w mieście Querétaro zasilanych jest gazem ziemnym zamiast benzyną.

infoplanet oze ecotaxi na drogach meksyku prawo

Przepisy wymagają ponadto, aby wszystkie nowe koncesje na taksówkę wydane w kolejnych latach trafiały do pojazdów elektrycznych (EV). Prawo zezwala wprawdzie kierowcom samochodów hybrydowych na uzyskanie licencji do końca 2019 roku, jednak w 2020 roku uprawnienia będą mogli uzyskać jedynie właściciele pojazdów elektrycznych.

Taksówkarze w ciągu kilkunastu najbliższych lat będą musieli również wymienić już zarejestrowane pojazdy, co umożliwi stopniowe zastępowanie samochodów z silnikami benzynowymi odpowiednikami przyjaznymi dla środowiska.