Porąbka. Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych. Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie.

 

Każdy moment jest dobry aby zostać potencjalnym Dawcą! Wystarczy trochę szczęścia, aby jako Dawca komórek macierzystych podarować szansę na nowe życie osobie chorej na nowotwór krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

18 grudnia 2016 podczas tegorocznej edycji Bujakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego Samorząd Szkolny wraz z opiekunami organizuje Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Przyjdź na parking przy kościele parafialnym w Bujakowie i zarejestruj się

Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!