Jednostka Shell Energy Europe, będąca europejskim oddziałem Royal Dutch Shell, zdecydowała się kupić energię z największej elektrowni słonecznej w Anglii. Jakie cele nią kierują?

Zakład, który rozpoczął działalność w 2015 roku, jest obsługiwany przez British Solar Renewables (BSR). Ma moc szczytową 68 MW i obejmuje 213 akry byłej bazy Royal Air Force w południowej Anglii. Teraz, zgodnie z deklaracją BSR, ma zmienić właściciela. Shell podpisał właśnie pięcioletni kontrakt na sprzedaż energii z obiektu.

 

Umowa British Solar Renewables i Shell

– Umowy zakupu energii zapewniają stabilność na niestabilnym rynku energii, dlatego cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Shell Energy Europe, aby sfinalizować tę pięcioletnią umowę – powiedział dyrektor zarządzający BSR Graham Harding.

Shell działa na 14 europejskich rynkach. Kupuje energię z farm wiatrowych i parków słonecznych w Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europie. Według BSR, Shell dostarczy moc generowaną z fabryki Bradenstoke klientom w Wielkiej Brytanii.

 

Shell inwestuje w energię

– Wielka Brytania jest jednym z naszych kluczowych rynków energetycznych, a my szukamy sposobów na zwiększenie swoich udziałów w kraju – zarówno po stronie kupna, jak i sprzedaży – powiedział Jonathan McCloy, menedżer na północno-zachodnią Europę w Shell Energy Europe.