Nowy projekt związany z odnawialnymi źródłami energii o łącznej wartości 160 mln USD połączył energetykę wiatrową, słoneczną i odnawialne źródła energii, dzięki czemu osiągnął swój finansowy cel.

Wspólnie do zielonego celu

Jak wynika z opisu wspólnego projektu – Parku Energetycznego Kennedy – Tesla dostarczy baterie, a spółka Vestas Wind Systems będzie odpowiadała za turbiny w pierwszej fazie budowy. Z uwagi na fakt, że inwestycja znajduje się w Australii, będzie finansowana przez Clean Energy Finance i Australijską Agencję Energii Odnawialnej.

Pierwsze połączenie trzech technologii energii odnawialnej z siecią australijską za pośrednictwem pojedynczego punktu dostarczy 60,2MWh mocy. Jej oddanie do użytku przewidziane jest do końca 2018 roku.

Połączenie pomoże dostarczyć energię elektryczną, przezwyciężając jeden z największych problemów w barku ciągłości wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

– Rozwiązania hybrydowe, łączące energetykę wiatrową, słoneczną i magazynowanie, mają ogromny potencjał dla Australii – ocenił Clive Turton, prezes Vestas Asia Pacific.

Projekt w Flinders Shire, umiejscowiony w północno-centralnej części stanu Queensland, uruchomi 12 turbin wiatrowych V136-3,6 MW firmy Vestas, a także panele słoneczne o pojemności 15mW i baterię litowo jonową Tesla o mocy 4mW. Wszystkie urządzenia zarządzane będą przez system sterowania Vestas.