Pary, które jedzą owoce morza więcej niż dwa razy w tygodniu częściej uprawiają seks, a kobiety szybciej zachodzą w ciążę – potwierdziło badanie, przeprowadzone na próbie 1000 osób.

Badanie śledziło nawyki żywieniowe 500 par, które próbowały zajść w ciążę w ciągu roku. Do końca czasu obserwacji 92% par, które spożywały więcej niż dwie porcje owoców morza tygodniowo, oczekiwało potomka. Spośród tych, którzy spożywali mniej owoców morza, 79% par zakończyło swoje starania sukcesem.

infoplanet ciaza i dziecko owoce moza a plodnosc badania

Jak relacjonowały pary, które zjadły dużo owoców morza, do seksu dochodziło między nimi zęściej, choć nie wyjaśnia to szybszego zajścia w ciążę. Wyniki badań sugerują więc, że owoce morza mogą zwiększać płodność w inny sposób.

– Wyniki naszych badań podkreślają znaczenie diety w staraniach o zajście w ciążę nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn – wyjaśnia Audrey Gaskins z Harvard TH Chan School. 

infoplanet ciaza i dziecko owoce moza a plodnosc

Jak sugerują eksperci, oboje partnerzy powinni włączać więcej owoców morza do diety, aby uzyskać jak największą płodność.