Do niedawna studenci na stancji i mieszkający w akademikach, którzy zjedli przywiezione z domu zapasy w słoikach, decydowali się na gotowane parówki, dania instant czy makaron z serem i keczupem. Dzisiaj trendy się zmieniają, ale czy są zdrowe?

Jak wynika z badań serwisu PizzaPortal.pl, przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie użytkowników w wieku do 24 lat, 56% procent osób zamawiających w ostatnim czasie jedzenie deklaruje, że wykorzystuje do tego Internet. Na tej podstawie wywnioskowano, że studenci stanowią najbardziej zdigitalizowaną grupę klientów.

infoplanet zdrowa dieta jedzenie dla studenta sloiki

Zgodnie z podsumowaniami serwisu do zamawiania jedzenia online, 16% zamówień w poniedziałki składanych jest online. Kolejny wzrost (17%) odnotowywany jest pod koniec tygodnia – w czwartki, piątki i niedziele.

– Studenckie menu musi spełniać kilka kluczowych elementów – być tanie, syte, smaczne i łatwo dostępne. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym daniem, na które decydują się studenci jest pizza. Badania dowodzą, że aż 61% ich zamówień dotyczy właśnie najpopularniejszego przysmaku świata. Drugie miejsce zajmuje kebab (19%), a na trzecim uplasowały się burgery (9%). Poza podium znalazły się m.in. dania kuchni chińskiej oraz japońskiej – wyliczają prowadzący badanie.

infoplanet zdrowa dieta jedzenie dla studenta

Najwięcej zamówień odnotowywanych jest w godzinach wczesnowieczornych, które są czasem poprzedzającym spotkania ze znajomymi. W godzinach 18–20 składane jest ponad 30% zamówień online.

Co ciekawe, wartość jedzenia zamawianego przez studentów jest średnio o 10% niższa od przeciętnych zamówień. Jak wskazują przeprowadzający badanie, to efekt wybieranego menu i cen konkurencyjnych dla studentów.