Czterokrotny medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich Adam Małysz na Instagramie dodał osobisty wpis, w którym odnosi się do swojej rosnącej wagi. Jak przekonuje były skoczek, samoakceptacja jest ważna, a każdy z nas – niezależnie od wagi – jest wyjątkowy.

Adam Małysz jako skoczek musiał przestrzegać restrykcyjnej diety i dbać o swoją sylwetkę. Po zakończeniu kariery sportowej jego waga skoczyła w górę, a on sam – wpadł w kompleksy związane ze swoją posturą.
– Po zakończeniu kariery, w końcu mogłem sobie pozwolić na potrawy, które były zakazane w diecie skoczka narciarskiego. Trenując do rajdów, potrzebowałem dużo więcej kalorii, aby mieć energię podczas startów – podkreślił Adam Małysz w poście na Instagramie.

Jak wskazał były skoczek, obecnie jego waga jest dużo większa niż w czasie kariery sportowej, ale jest zadowolony ze swojego wyglądu. Tym samym zachęca wszystkich do samoakceptacji i zapewnia – „wszyscy jesteśmy wyjątkowi”.

– Obecnie moja waga jest dużo większa niż 10 lat temu, ale jestem zadowolony ze swojego wyglądu. Wcześniej wstydziłem pokazywać się na plaży, teraz czuję się znacznie bardziej komfortowo. Bądźmy dumni z tego jak wyglądamy i kim jesteśmy! – napisał były skoczek.

Przesłanie Adama Małysza trafiło do jego obserwatorów, którzy pod postem umieszczali wiele pozytywnych komentarzy. „Pan Adam ma lepsze teksty motywacyjne niż Chodakowska” – oceniła jedna z użytkowniczek Instagrama w odpowiedzi na wpis skoczka.