Paweł Kutny – serialowy aktor, który jest znany z ról w produkcjach takich jak „Klan”, „Pierwsza miłość” czy „Fala Zbrodni” – w czasie próby doznał udaru. O pomoc w leczeniu apelują sławni znajomi aktora, w tym Paweł Małaszyński.

Aktor Paweł Kutny – choć widzom znany jest głównie z ról serialowych – to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i współzałożyciel wrocławskiego Teatru „Ad Spectatores”, Teatru „Terminus A Quo” w Nowej Soli i „Grupy Amadeus” w Zielonej Górze. Jako aktor teatralny ma na swoim koncie ponad 4000 sztuk scenicznych i 40 nagrań audiobooków.

W czasie prowadzenia warsztatów teatralnych dla osób niepełnosprawnych 39-letni aktor miał udar. Choć odczuwał zawroty głowy i osłabienie, początkowo zignorował złe samopoczucie. W pewnym momencie zaczął przechylać się w prawą stronę. Przestraszona koleżanka aktora wezwała pogotowie.

– Wyszedłem na chwilę na słońce i bach. Czułem, że kręci mi się w głowie, ale myślałem, że jestem przemęczony. Koleżanka zwróciła mi uwagę, że przechyla mnie na prawą stronę – wspomina Paweł Kutny.

Obecnie Kutny jest w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i wymaga długotrwałej, kosztownej rehabilitacji. Ze względu na wysokie koszty leczenia, znajomi aktora założyli zbiórkę i proszą o pomoc swoich fanów. Do apelu dołączył się również Paweł Małaszyński, który prosił na Facebooku o udostępnianie informacji o problemach zdrowotnych Kutnego.

– Szybka pomoc, to szansa na normalne życie, a Paweł sprawi jeszcze wielu widzom niezapomniane chwile za sprawą swojego talentu – apelują w treści zbiórki znajomi aktora.

Jak informuje opis z biórki, Kutny od 30 lat choruje również na neuropatię, nefropatię oraz cukrzycę i potrzebuje pompy insulinowej, aby wrócić do normalnego życia. Dodatkowo w 2011 roku miał wylew krwi do oka, przez co częściowo stracił wzrok. Do chwili obecnej udało się zebrać ponad 25 tys. złotych. To jeszcze daleko od celu zbiórki, który znajomi aktora określili na 40 tys. złotych.