Kit Harrington – Jon Snow z serialu „Gra o tron” – po ostatnim sezonie postanowił wznowić leczenie terapeutyczne. Jak zapewnia agent jednego z głównych aktorów znanego serialu, gwiazda bardzo przeżyła finał filmowej historii i wolny czas ma zamiar poświęcić na podreperowanie zdrowia psychicznego.

Załamanie psychiczne 32-letniego aktora ma być związane z nagłą popularnością. Jak wyjaśnia agent Kita Harringtona, „z nikomu nieznanej postaci stał się nagle gwiazdą popularną na całym świecie”. Sława miała już wcześniej być dla aktora źródłem problemów psychicznych, które leczył u terapeuty.

– Myślałem, że powinienem być najszczęśliwszą osobą na ziemi, podczas gdy w rzeczywistości czułem się bardzo bezbronny. Miałem taki rozedrgany moment w życiu, jak niektórzy ludzie po dwudziestce. To był czas, gdy zacząłem terapię i gdy zacząłem mówić o problemie. Wcześniej czułem się bardzo niepewnie i z nikim nie rozmawiałem – relacjonowała gwiazda.

Teraz, po kontrowersyjnym finale serialu „Gra o tron”, który krytykuje wielu widzów, filmowy Jon Snow miał przeżyć załamanie psychiczne wskutek silnej presji. Oficjalne oświadczenie dotyczące problemów ze zdrowiem psychicznym Kita Harringtona pojawiło się 28 maja. Zawiera ono tylko ogólne informacje, nie zdradzając szczegółów dotyczących stanu zdrowia serialowego Jona Snowa.

– Kit zdecydował poświęcić przerwę w grafiku jako okazję do spędzenia chwili w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym, by popracować nad swoimi sprawami osobistymi – przekazano w jego treści.

Jak przekonuje „The New York Post”, głównymi problemami, z którymi mierzył się aktor po zakończenie serialu, były: stres, presja psychiczna i alkohol. Istotne było również wyczerpanie gwiazdy – nagrywanie scen bitwy, która odgrywana była w trzecim odcinku ostatniego sezonu, miało odbywać się w nocy przez 11 tygodni. Jak dodaje gazeta, w luksusowym ośrodku terapeutycznym Kit Harrington miał zarejestrować się już kilka tygodni przed emisją ostatniego odcinka serialu „Gry o tron”. Ostatni raz publicznie widziany był w połowie kwietnia na premierze finału serialu.

Z oświadczenia nie wynika, jak długo aktor będzie przebywać w odosobnieniu i czy wróci przed kamerę. W przeżywaniu załamania psychicznego wspiera męża Rosie Leslie (serialowa Ygritte), z którą 3 czerwca będzie świętować pierwszą rocznicę ślubu.