Bardzo miło odpocząć po całym dniu. Jeszcze lepiej połączyć czas na relaks z tym, co ukoi ciało, wyeliminuje toksyny, a nawet zwalczy cellulit. Wszystkie te cele możesz osiągnąć za pomocą peelingu z soli himalajskiej i grejfruta.

Dlaczego peeling?

Tarcie skóry pomaga pobudzić przepływ płynów, zmniejszyć cellulit i poprawić jej ogólny odcień. Użycie do tego soli himalajskiej dodatkowo stymuluje i zapewnia korzyści.

Dodając kilka olejków eterycznych, zyskujesz jeszcze bardziej, bo zapewniasz sobie aromaterapię. Ponadto olej kokosowy pomaga rozmieszczać peeling na skórze i zapewnia jej niesamowite korzyści, ale możesz również użyć lżejszego oleju migdałowego – dla tonizacji i uzyskania właściwości nawilżających.

Sól himalajska jest bogata w minerały i pierwiastki śladowe, jak wapń, magnez i żelazo. Po spożyciu może pomóc w wyeliminowaniu toksyn, zrównoważeniu poziomu elektrolitów i pH, a także we wzmocnieniu kości i krążenia wspomagającego. Olejek eteryczny z grejpfrutów pobudza układ limfatyczny i eliminuje nadmiar wody. Pomaga również poprawić krążenie i zmniejszyć cellulit. Badanie wykazało, że nawet zapach grejpfruta może przyspieszyć metabolizm i przyspieszyć utratę wagi. Dodatkowo grejpfrut chroni skórę przed uszkodzeniami i działaniem wolnych rodników.

Kojąca mięta pieprzowa

Choć najczęściej jest stosowana do poprawienia trawienia i wspomagania czystego oddechu, olejek z mięty pieprzowej dzięki zawartości mentolu poprawia działanie ożywczego peelingu solnego. To olejek o silnym działaniu, dlatego należy upewnić się, że używamy go we właściwym stężeniu.

Składniki:  • 1 szklanka drobno zielonej soli himalajskiej,
  • 1 łyżka oleju kokosowego,
  • 2 łyżki oleju migdałowego,
  • 20 kropli olejku grejpfrutowego,
  • 2 krople olejku z mięty pieprzowej.W małej miseczce połącz i wymieszaj składniki. Dodaj sól himalajską i przechowuj mieszankę w szklanym słoju.

kup artykuly platne