Wspólna inicjatywa Fundacji Infogmina i Kół Gospodyń Wiejskich

Koła Gospodyń Wiejskich to organizacje, które od chwili powołania ich do życia, czyli od 1918 roku, wspierają rozwój wsi poprzez aktywne działania i kultywowanie tradycji. Do dzisiaj kilka tysięcy aktywnie działających kół nie tylko przypomina o dawnych zwyczajach, ale również doskonale wpisuje się w życie codzienne.

Najlepszym przykładem na to jest entuzjazm, z jakim panie z Kół Gospodyń Wiejskich odpowiedziały na akcję wsparcia Domów Samotnych Matek „Ofiaruj Serce”, którą zorganizowała nasza Fundacja Infogmina. Każde uczestniczące w akcji koło zadeklarowało konkretne wsparcie w postaci pierogów, ciast, gołąbków, uszek, krokietów i wielu podobnych smakołyków oraz ręcznie robionych choinek i innych małych dzieł sztuki. Do akcji przyłączyła się spółka Unilever, przekazując środki czystości, które sprezentujemy w specjalnie przygotowanych paczkach.

 

Z przygotowanymi pysznościami i prezentami przejedziemy konwojem do Domów Samotnych Matek w całym kraju. Przekazane dary sprawią, że również dla znajdujących się w niełatwej sytuacji matek z dziećmi święta będą się kojarzyły z domową atmosferą, rodzinnym ciepłem i dostatkiem.

W czasach, kiedy wszystko można kupić w sklepie, wsparcie w takiej postaci ma nieocenioną wartość!