Wielbiciele ambitnej muzyki łączcie się

   • 8 i 9 września w stolicy Podlasia spotkają się wielbiciele muzyki elektronicznej
  • Na Stadion Miejskim oraz w Operze i Filharmonii odbędzie się festiwal Up To Date
  • Podczas ósmej edycji wydarzenia wystąpią polscy i zagraniczni artyści 

Stadion Miejski w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska to miejsca, w których odbędzie się tegoroczny festiwal Up To Date. Miłośnicy i wielbiciele muzyki elektronicznej spotkają się 8 i 9 września w stolicy Podlasia.

Podczas tegorocznej, już ósmej edycji festiwalu, w ciągu dwóch dni wystąpią polscy i zagraniczni artyści. Co roku to wydarzenie w Białymstoku gromadzi kilkutysięczną grupę wielbicieli ambitnej muzyki elektronicznej i niebanalnego hip-hopu.

 

W trakcie festiwalu zostaną zorganizowane trzy sceny: T-Mobile Electronic Beats, Technosoul oraz Centralny Salon Ambientu. Na pierwszej scenie wystąpią: O.S.T.R, Onra live, Piernikowski i PRO8L3M. Na drugiej, także na stadionie – Ugandan Methods, Marco Shuttle, Gesloten Cirkel, nthng i Private Press. Z kolei miłośnicy ambientu usłyszą artystę z Meksyku (Murcof) i Stefana Wesołowskiego. Centralny Salon Ambientu odbędzie się w dwóch lokalizacjach, jedną z nich będzie Opera i Filharmonia Podlaska.

– Up To Date Festival swoją muzyczną treścią i sposobem jej prezentacji nie tylko zachęca do powrotu tych, którzy już raz przyjechali na festiwal. Dzięki staraniom organizatorów pozytywny przekaz festiwalu dociera także do coraz to nowych odbiorców spoza naszego miasta i regionu. To między innymi dlatego współpracujemy z Up To Date Festival w budowaniu wizerunku Białegostoku jako miasta pozytywnego, otwartego i przyjaznego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

 

Up To Date Festival to nieszablonowy białostocki festiwal, który łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Białystok od kilku lat wspiera jego organizację. W tym roku Miasto przeznaczyło na to blisko 555 tys. zł. Od 2014 roku dofinansowało festiwal kwotą ponad 1,5 mln zł. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd