Wernisaż wystawy fotografii Moniki Leńskiej

   • W Galerii Domu Kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury odbędzie się wystawa
  • Zaprezentuje prace regionalnej artystki Moniki Leńskiej
  • Ekspozycja wystawy potrwa do 5 maja 2017 roku w dni robocze w godz. 10.00–20.00 

– Wędrówka jest dla mnie czasem refleksji na temat tego co odczuwam i ulotności tego co dostrzegam. To również przełamywanie barier i własnych słabości. Morze potrafić dać mi siłę aby, pomimo zdarzających się czasami trudnych warunków, wędrować dalej i podziwiać odgrywający się przed moimi oczami spektakl żywiołów. Wstaję bardzo wcześnie, jeszcze przed świtem, dzięki temu mam okazję podziwiać wspaniałe wschody słońca, które również rozpoczyna swoją podniebną wędrówkę. Poranne światło i napotkana przyroda dostarczają tak wielu różnych wrażeń, że nigdy nie wiem co mnie spotka. Z pozoru brzydki pochmurny poranek może dostarczyć naprawdę niesamowitych ujęć. Codziennie przemierzam tą samą trasę, a mimo to jest ona dla mnie za każdym razem inna i wyjątkowa – zachęca autorka prac Monika Leńska.

 

Artystka to Gdańszczanka od dziesięciu lat związana z działaniami społecznymi oraz ochroną środowiska na Wyspie Sobieszewskiej. Współzałożycielka Nieformalnej Grupy Inicjatywnej „Fosfi” zaangażowanej w działania związane z zamknięciem i zabezpieczeniem składowiska fosfogipsów w Wiślince, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Wyspy Sobieszewskiej w latach 2011/2013 oraz przewodniczka po Zbiorniku Wody Kazimierz.

 

Ekspozycja wystawy w Galerii Domu Kultury „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury potrwa do 5 maja 2017 w dni robocze w godz. 10.00–20.00. Wstęp wolny.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd