Spacer drogami historii

   • Muzeum w Gliwicach przygotowało specjalną ofertę wakacyjna dla dzieci
  • Motywami przewodnimi wakacyjnych zajęć w Willi Caro są sztuka barokowa i zielarstwo
  • W programie spacer po dawnej pracowni malarskiej i odkrywanie pszczelarstwa 

Spacer po siedemnastowiecznej pracowni malarskiej albo odkrywanie tajemnic pszczelarstwa – w Muzeum w Gliwicach dzieci nie będą się nudzić. Swoje podwoje otworzyły dla nich Willa Caro i Zamek Piastowski.

 

Motywami przewodnimi wakacyjnych zajęć w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) są sztuka barokowa i zielarstwo. Lekcje muzealne nawiązują do dwóch wystaw prezentowanych obecnie w oddziale Muzeum w Gliwicach – „Nieznane arcydzieła, nieznani mistrzowie. Malarstwo barokowe na Śląsku na nowo odkryte” i „Wszystko ziele. Zioła w obrzędowości i zdobnictwie ludowym”.

 

W Zamku Piastowskim młodzi miłośnicy historii poznają kulisy słynnej odsieczy wiedeńskiej Jana III Sobieskiego i ruszą śladem kamiennych warowni. Będzie także okazja dowiedzieć się nieco o zwierzętach żyjących w epoce lodowcowej, poznać tajemniczy świat pszczół i innych użytecznych człowiekowi zwierząt. Tajemnice lasów miłośnicy przyrody odkryją podczas zajęć „O czym szumią knieje”.

 

Wszystkie muzealne warsztaty są prowadzone w godzinach porannych i południowych. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd