Grudziądz. VII Gala Światła i Energii

W ramach siódmej edycji Pomorskiej Gali Światła i Energii zaplanowano pokazy świetle i laserowe oraz spektakle plenerowe. Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 września.

Program:

9 września, Błonia Nadwiślańskie:


  • godz. 20.00, Teatr AVATAR, „Wygnańcy światów” - spektakl plenerowy. W idylliczny świat rodu ognistych elfów wdziera się nieznane do tej pory elfom zło, przynosząc ze sobą brutalność i zagładę. Miejsce, z którym byli związani zostaje doszczętnie zniszczone, a oni sami w szale ucieczki zmuszeni są do aktywowania pradawnego portalu magicznego,

  • godz. 20.30, Grupa Artystyczna PRO ART - „Laser Wars” - pokaz świetlny. Mariaż nowoczesności i magii zabierze widzów w świat pełen mgły, gdzie dwaj aktorzy symbolizujący dobro i zło walczą ze sobą za pomocą magii światła. Przedstawienie to dzięki użyciu profesjonalnych laserów, połączenia technik tanecznych, akrobacji i żonglerki bardzo sugestywnie zaprowadzi publiczność w inny wymiar czasu i przestrzeni,

  • godz. 21.00, Grupa Artystyczna PRO ART - pokaz laserów. Uczestnicy wydarzenia zostaną przeniesieni w wymiar światła i cienia poprzecinanego przez wirujące laserowe płaszczyzny i tunele. W specjalnie do tego celu stworzonej mgle pojawiają się kolorowe promienie lasera tworzące w synchronizacji z muzyką konstelacje przestrzenne.


10 września, godz. 19.00, parking przy CK Teatr - Teatr A „Genesis” - spektakl plenerowy.

Archetypiczny tekst, przez wieki interpretowany na różne sposoby, wywarł fundamentalny wpływ na kształt europejskiej wyobraźni. To jemu zawdzięczamy żywotne koncepcje pochodzenia świata i człowieka, winy i zadośćuczynienia, wreszcie utraconego i odzyskanego na powrót raju. Muzyka Jacka Dzwonowskiego, sześciometrowe ekrany z projekcjami multimedialnymi zestawiającymi wybitne dzieła malarskie ze współczesnym video-artem, bogata i funkcjonalna scenografia: bombastyczne kostiumy, szczudła, kukły, ogromne machiny i żywy ogień przeprowadzą widza od Stworzenia, poprzez Upadek, aż do Potopu. W związku z charakterem przedstawienia „Genesis” informujemy, że spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia.