Katowice. V Święto stepowania

Święto stepowania to coroczne wydarzenie taneczne organizowane przez TAP DANCE KATOWICE, na którym spotykają się przedstawiciele szkół tanecznych z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja stepowania wśród osób w każdym wieku, doskonalenie techniki oraz konfrontacja grup i solistów.

 

W tym roku Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach na Święto stepowania zaprasza już po raz piąty. Wydarzenie, trwające od 25 do 27 listopada, zatytułowane jest „Barwy stepu”. Nowością będą wykłady związane ze stepem, które poprowadzi Anula Kołakowska z TIP TAP z Warszawy. Organizatorzy zapewnią uczestnikom również możliwość zapoznania się z historią stepu oraz zdobycia informacji na temat tego, jak dobrać buty do stepowania. W sobotę i niedzielę odbywać się zaś będą lekcje stepowania prowadzone przez Chrisa Ernesta – pochodzącego z Wielkiej Brytanii stepującego tancerza i nauczyciela, związanego ze słynną grupa Tap Dogs oraz Otto Koci – aktywnego tancerza i choreografa, który pracował w wielu czeskich szkołach stepowania i jest jurorem stepowania na mistrzostwach. Lekcje przeznaczone są dla trzech poziomów zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany).

 

Najważniejszym punktem jest oczywiście wspólny pokaz wszystkich szkół i zaproszonych gości na deskach Miejskiego Domu Kultury „Koszutka" w sobotę o godz. 17.00. Wstęp na wykłady oraz koncert jest bezpłatny.