„The Guardian” opublikowało ranking europejskich imprez

   • Katowicki Off Festival został zauważony i doceniony przez „The Guardian”
  • Impreza została wymieniona wśród 10 najlepszych w Europie
  • Autorzy zestawienia doceniają imprezę za intrygującą kompilację muzyczną 

Katowicki festiwal został zauważony i doceniony. O OFF Festivalu wspomina „The Guardian”, wymieniając imprezę wśród 10 najlepszych festiwali muzycznych w Europie.

Autorzy zestawienia piszą, że mały festiwal w Katowicach w południowo-zachodniej Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat zbudował sobie międzynarodową publiczność, dzięki intrygującej kompilacji muzycznej.

W tegorocznej edycji postawiono na artystki: piosenkarkę i autorkę tekstów Feist i główną gwiazdę PJ Harvey, szwedzką piosenkarkę popową Annę von Hausswolff i klasyczną kompozytorkę i producentkę Annę Meredith. Eksperymentalna poezja i performance realizowane przez afrofuturystyczną Moor Mother będzie show, którego nie można przegapić.

– Off Festival to nasz markowy festiwal, mający międzynarodową renomę i ściągający co roku do Katowic tłumy fanów muzyki alternatywnej. Festiwal także przyczynił się do pozyskania przez Katowice tytułu Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. To również dowód na to, że strategia miasta polegająca na inwestowaniu w kulturę przynosi efekty. Katowice wchodzą do elitarnego klubu miast słynnych ze swojego życia muzycznego. To powód do dumy dla jego mieszkańców, a dla mnie ogromna satysfakcja – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pełne zestawienie „The Guardian” dostępne jest na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd