Widzowie kin w całym kraju dowiedzą się, dlaczego warto przyjechać w okolice Torunia i Bydgoszczy

Specjalne klipy promujące województwo zostaną wyemitowane m.in. w sieci kin Multikino i Helios. Nie kto inny jak Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka oraz Maciej Stuhr – odtwórcy głównych ról w filmie Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” – zachęcać będą m.in. do odwiedzenia Kujaw i Pomorza. To kolejne – po spocie z udziałem Keanu Reeves'a – filmy promocyjne z udziałem gwiazd filmu.

– Samorząd województwa zaplanował kampanię promocyjną z wykorzystaniem spotów w sieci kin Multikino i Helios na terenie całego kraju – wyjaśnia Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. – Spoty będą wyświetlane przed emisjami filmu „Excentrycy…”. Ponadto będziemy je prezentować podczas wydarzeń promujących imprezy kulturalne i turystyczne w regionie oraz w ramach wydarzeń organizowanych przez Urząd Marszałkowski w połączeniu z prezentacją filmu.

Spoty wyprodukowała Fundacja Tumult, operator projektu z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Filmowego, z udziałem którego powstał film „Excentrycy…”. Nagrania zrealizowano na planie filmowym na nieszawskim promie oraz w Ciechocinku.