Wielka gala z okazji jubileuszu

   • 25 marca odbyła się gala z okazji 20. jubileuszu Towarzystwa Miłośników Świebodzic
  • Wiceprzewodniczący Witold Bajalski przybliżył historię i działalność organizacji
  • Uczestnicy obejrzeli film poświęcony miastu – „Legendę o Księciu Świebodzice” 

25 marca w Sali Miejskiego Domu Kultury, z udziałem zaproszonych gości, członków i sympatyków organizacji, odbyła się wielka gala z okazji 20. jubileuszu Towarzystwa Miłośników Świebodzic. Gospodarzami spotkania byli Marek Mikołajczak, przewodniczący TMŚ oraz Witold Bajalski, wiceprzewodniczący Towarzystwa, który pokrótce przybliżył historię i działalność organizacji.

– Naszą intencją jest popularyzacja i budzenie zainteresowań historią miasta, przybliżanie postaci osób zasłużonych, przekazywanie tej wiedzy młodzieży i rejestrowanie zmian, których jesteśmy świadkami. Tę działalność prowadzimy od dwudziestu lat, przy wsparciu wielu osób, instytucji i organizacji. Za to chcielibyśmy dziś serdecznie podziękować – podkreślał.

 

Zarząd TMŚ przekazał podziękowania na ręce kilkudziesięciu osób, które miały szczególny wpływ na rozwój Towarzystwa i wspierały jego działalność. Wśród nich znalazł się Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

– Życzę kolejnych fantastycznych pomysłów, pasji i mocy do ich realizowania, pragnę też złożyć na ręce Państwa najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w życie miasta. Dziękuję za troskę o zachowanie tożsamości oraz przywracanie pamięci o ludziach, miejscach i wydarzeniach, które stanowią o wspaniałej historii Świebodzic – powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

 

Wraz z przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem wręczyli członkom TMŚ gratulacje i pamiątkowe pióra wieczne. Podziękowania od Zarządu TMŚ otrzymali także m. in. przewodniczący RM Łukasz Kwadrans, kierownik Wydziału Promocji i Informacji UM Ilona Szczygielska, była kierownik tego Wydziału, a obecnie szefowa Wydziału Funduszu Zewnętrznych Marzena Korona-Kruk, dyrektor MDK Agnieszka Gielata i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Grudzińska.

 

Uczestnicy uroczystości obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowany film, poświęcony miastu – „Legendę o Księciu Świebodzice”, a także ścieżkę historyczną, obrazującą powstanie i obszary działalności TMŚ.

Do rąk gości trafiło także oryginalne wydawnictwo, autorstwa Wiesławy Bernasińskiej, Iwony Błazik i Pawła Dziurzyńskiego pod przewrotnym tytułem „Dzieje i nadzieje Towarzystwa Miłośników Świebodzic”. W lekkiej i humorystycznej formie przedstawiono w nim 16 postaci, które okazały się szczególnie znaczące dla Towarzystwa. Postacie nie są podpisane, ale rozpoznanie ich nie sprawia większego trudu. Jubileuszową galę uświetnił koncert w wykonaniu grupy szantowej „Najlepszy TIM”, złożonej ze świebodzickich VIP-ów, był także jubileuszowy tort. Refren razem z artystami śpiewali wszyscy goście: „To Świebodzice, to Świebodzice, miasto moje i twoje, każdego z nas.”

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd