Projekt „Wideo Portret 7-6-0” opowie o tym, jaki jest Gorzów w oczach mieszkańców

   • Z okazji jubileuszowego roku miasta powstanie 76 filmowych portretów gorzowian
  • Nagrane zostaną różne osoby, w każdym wieku, różnych zawodów i pozycji społecznych
  • Będą to osoby, które z urodzenia bądź z wyboru są gorzowianami 

Z okazji jubileuszowego roku miasta powstanie siedemdziesiąt sześć filmowych portretów gorzowian. Nagrane zostaną różne osoby, w każdym wieku, różnych zawodów i pozycji społecznych – tak, aby jak najbardziej przekrojowo uchwycić społeczeństwo Gorzowa.

Będą to osoby, które z urodzenia bądź z wyboru są gorzowianami, i w stu procentach z Gorzowem się utożsamiają. Każdy z 76 wideo-portretów będzie spójny graficznie, konstrukcyjnie i czasowo oraz zgodny ze sztuką filmową. Projekt o nazwie „Wideo Portret 7-6-0” jako całość opowie o tym, kim jesteśmy, jak wyglądamy i jaki jest Gorzów w oczach mieszkańców.

Po napisaniu scenariusza i wyborze 76. charakterystycznych przedstawicieli Gorzowa, zostaną z nimi przeprowadzone krótkie wywiady w typowych dla nich strojach i miejscach oraz dograne niezbędne kadry obrazujące osobę. Po zakończeniu działań reportersko-reżyserskich oraz operatorskich, materiał zostanie zgrany i przekazany do montażu i postprodukcji. Grafik zaprojektuje wspólną czołówkę dla całego cyklu.

W latach jubileuszy warto celebrować nie tylko to, co było kiedyś, lecz także utrwalać to, co jest dzisiaj. Dlatego wideoportrety współcześnie żyjących gorzowian będą ciekawą formą sztuki wizualnej, i jednoczesnym zapisem wyglądu, języka, sposobu bycia mieszkańców Miasta w roku 2017 – dokładnie 760 lat od jego założenia.

Zbroi już nie nosimy, ale nasze współczesne odzienie, charakterystyczne dla przedstawicieli różnych zawodów, branż, subkultur, także ich fryzury, makijaże, gesty czy słownictwo z pewnością będą niezwykle interesujące w przyszłości. Jest to ciekawe także dzisiaj, bo warto przyjrzeć się naszemu aktualnemu obrazowi, temu jacy jesteśmy. Obecne pokolenia najchętniej obcują ze sztuką filmową i audiowizualnymi formami przekazu, a najczęściej odwiedzanym medium jest Internet, dlatego seria wideo-portretów zostanie umieszczona właśnie w Sieci, m.in. na kanale YouTube i Facebook, by każdy mógł stać się ich odbiorcą.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd