Jubileuszowe Święto Miasta

   • Od 15 do 18 czerwca mieszkańców Rybnika czeka urodzinowa impreza
  • Wydarzenie będzie zlokalizowane w kilku punktach miasta
  • Wśród zaproszonych gwiazd Mateusz Ziółko, Natalia Szroeder, Varius Manx i Kasia Stankiewicz 

Tegoroczne czerwcowe Dni Rybnika mają charakter jubileuszowy, bowiem Święto Miasta obchodzone będzie już po raz 10. Od 15 do 18 czerwca mieszkańców czeka więc urodzinowa impreza, odbywająca się w kilku punktach miasta – między innymi na rynku, stadionie i deptaku.

Wraz z rybniczanami świętować będą zaproszone gwiazdy: Mateusz Ziółko, Natalia Szroeder, Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Przedsprzedaż na muzyczne „Lato na Maxxxa”, bo pod takim hasłem odbywać się będzie sobotni koncert na stadionie, już ruszyła. Bilety w atrakcyjnej cenie 5 zł kupować można w Teatrze Ziemi Rybnickiej, dzieci do lat 15 mają wstęp wolny.

 

Co jeszcze czeka na urodzinowych gości? Będzie oczywiście urodzinowy tort, a pod rynkowym namiotem – biesiada „Jaka to melodia” z Robertem Janowskim. Zaplanowany został również jarmark staroci i rękodzieła, teatralne spektakle i animacje dla najmłodszych, Dni Seniora, papieski rajd rowerowy i tradycyjna, odpustowa procesja z figurą patrona Rybnika – św. Antoniego.

Nie zabraknie oczywiście sztandarowych imprez, doskonale znanych wszystkim uczestnikom Dni Rybnika czyli festiwalu „Złota Lira” i Kabaryjtonu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd