Parov Stelar Trio w koncercie inauguracyjnym

   • W Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się koncert inauguracyjny Dni Wiednia
  • Na scenie można było posłuchać Parov Stelar Trio
  • W programie również konferencja oraz wystawa „Wien, ah Wien” 

W poniedziałek o godz. 20.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się koncert inauguracyjny Dni Wiednia w Krakowie. Na scenie wystąpili twórcy gatunku electro swing – Parov Stelar Trio. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Porywające rytmy austriackiego artysty, Parov Stelar, to nie całkiem klasyczna, ale jak najbardziej atrakcyjna, muzyczna propozycja w ramach obchodów Dni Wiednia w Krakowie, które odbywają się od 3 do 5 kwietnia 2017. Formacja zaprezentowała materiał z nadchodzącej płyty „The Burning Spider”, która ukaże się 21 kwietnia.4 kwietnia 2017 nastąpi otwarcie konferencji „Innowacyjne miasta”, która jest wynikiem intensywnej współpracy, między Krakowem a Wiedniem na wielu płaszczyznach. Dwudniowa konferencja poświęcona jest takim tematom jak: jakość powietrza, zarządzanie energią, transport publiczny, organizacja imprez masowych w Krakowie i Wiedniu oraz środowiska gospodarcze: projekty smart city i start-upy. Kraków odwiedzi też burmistrz Wiednia, dr Michael Häupl, oraz zostanie przedłużona umowa o współpracy między miastami.

W ramach obchodów Dni Wiednia miasto Kraków otrzyma od austriackiej stolicy niezwykły prezent – sofy miejskie „Vienas". Krakowianie będą mogli zobaczyć dwie z nich podczas Dni Wiednia przy Wieży Ratuszowej.

Do 7 kwietnia 2017 można oglądać wystawę pt. „Wien, ah Wien” zorganizowaną z okazji Dni Wiednia w Krakowie przez Bibliotekę Austriacką. Wystawa prezentowana jest w holu głównym Biblioteki Jagiellońskiej (ul. Oleandry 3) w godzinach otwarcia Biblioteki. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Biblioteki Austriackiej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd