3. edycja imprezy już wieczorem

   • Wydarzenie to inauguracja trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”
  • Można na nim usłyszeć kolędy i pastorałki wykonane przez największe gwiazdy
  • Dochód ze sprzedaży biletów ma być przeznaczony na szczytny cel 

Już o godzinie 19.00 w katowickiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert kolędowy „Betlejem w Spodku”. W czasie 2 godzin będzie można na nim usłyszeć ponad 30 kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach, wykonanych przez największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej – TGD, Katarzynę Cerekwicką, Mietka Szcześniaka, Piotra Cugowskiego, Adama Krylika, Briana Fentressa, Mino Cinelu, Yarona Cherniaka oraz Pipes & Drums.

Wydarzenie to inauguracja trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”, na która składają się muzyczne spotkania w 12 polskich miastach, organizowane przez Fundację Światło-Życie w ramach akcji „Głodnych nakarmić” do 29 stycznia. Dochód ze sprzedaży biletów ma być przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.

 

Koncerty mają jednoczyć wszystkich widzów we wspólnym celu – szerzeniu dobra w duchu ekumenizmu. Z tego względu w programie każdej imprezy oprócz występów artystów różnych wyznań znajduje się również wspólne śpiewanie z widzami oraz łamanie się opłatkiem.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda, a także Konferencja Episkopatu Polski.