Program „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”

   • W Legnicy odbędzie się spotkanie kwalifikujące do programu grantowego
  • Odbędzie się w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”
  • To element dwuetapowego konkursu na grant w wysokości do 10 tys. zł 

W środę, 29 marca, w godzinach od 11.00 do 15.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) w Legnicy odbędzie się spotkanie kwalifikujące do udziału w programie „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”.

Na warsztatowe spotkanie zapraszają prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, patron inicjatywy, oraz Arkadiusz Sikora – koordynator programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Przedstawione zostaną najważniejsze informacje związane z realizacją projektów, internetowe narzędzia ich rejestracji, a co najważniejsze – liderzy projektów będą mogli zarejestrować swoje pomysły, rozpoczynając tym samym postępowanie kwalifikujące do dwuetapowego konkursu na grant w wysokości do 10 tys. zł.

 

W ubiegłym roku w ramach programu zrealizowano w wielu miastach dolnośląskich m.in. projekty filmowe, teatralne, muzealne, z zakresu sztuki cyrkowej i rzemiosł artystycznych. Łącznie wzięło udział ponad 2000 osób.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016–2018” oraz Województwo Dolnośląskie.

Aktualności oraz harmonogram zamieszczone są na stronie internetowej oraz na portalu Facebook.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd