Za nieco ponad dwa tygodnie w niewielkim miasteczku wystąpi Elton John i Queen

Life Festiwal Oświęcim od kilku lat przyciąga do tego małopolskiego miasteczka gwiazdy światowej muzyki z najwyższej półki. Wystarczy wspomnieć koncert Erica Claptona czy grungowej grupy Soundgarden. Organizatorzy LFO w tym roku również nie zawiedli. Na scenie nad Sołą wystąpi m.in. Elton John i Queen.

– Elton John nie musi już nic nikomu udowadniać, a jednak wciąż jest niezwykle aktywnym artystą – niemal nieprzerwanie koncertuje, a w lutym 2016 roku ukaże się jego nowy studyjny (32. w dorobku) album "Wonderful Crazy Night" – zachęcają organizatorzy oświęcimskiego festiwalu. –To właśnie tę płytę będzie promował Sir Elton podczas przyszłorocznego, jedynego w Polsce koncertu na Life Festival Oświęcim.

W programie występu nie zabraknie oczywiście hitów, których artysta ma w repertuarze mnóstwo – oprócz wymienionych wcześniej poruszających ballad nagrał też m.in. takie kawałki, jak "I'm Still Standing" czy "Saturday Night's Alright For Fighting", przy których nogi same rwą się do tańca.

Elton John wystąpi 18 czerwca. Dzień później zagrają kolejne gwiazdy.

– Queen to jeden z najważniejszych w historii rocka wciąż działających zespołów, pozycja obowiązkowa w koncertowym kalendarzu każdego fana muzyki. Kto bowiem nie zna utworów, jak "We Will Rock You" czy "Radio Ga Ga"? Na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu zobaczymy współzałożycieli grupy – gitarzystę Briana Maya i perkusistę Rogera Taylora, w towarzystwie zjawiskowego wokalistę Adama Lamberta oraz wspaniałych muzyków: wieloletniego członka Queen Spike’a Edneya (klawisze), Neila Fairclougha (bas) i Rufusa Tigera Taylora (instrumenty perkusyjne) – podają przedstawiciele Life Festiwal Oświęcim.

Life Festival Oświęcim to inicjatywa zrodzona z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Idea przyświecająca festiwalowi czyni go wyjątkowym na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – to główne cele LFO.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Dziennikarz muzyczny radia RMF FM, urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu. Za pomocą wydarzenia postanowił "odczarować" 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.