Sprawdź, jak błądzić, by nie zabłądzić

   • Centrum Hewelianum w Gdańsku organizuje zwiedzanie zakamarków fortu Góry Grodzisko
  • To blisko 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem w stroju z epoki
  • W programie mało znana historia tego miejsca, ale również labirynty podziemnych korytarzy 

Poznaj nocne oblicze Góry Gradowej, odkryj niedostępne za dnia zakamarki starej twierdzy i zwiedź z duchami historyczną fortyfikację Hewelianum. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca.

Po raz kolejny Centrum Hewelianum organizuje zwiedzanie historycznych zakamarków fortu Góry Grodzisko. To blisko 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem, który nie tylko opowie o mało znanej historii tego wyjątkowego miejsca, ale również przeprowadzi uczestników przez labirynty podziemnych korytarzy i fortyfikacje, które obecnie są zamknięte dla zwiedzających.

 

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. „Schody Rommla”, „Podchorążówkę”, przeciwskarpę Redity Napoleońskiej, ”Ogród Strzelecki”. Dodatkowo przewodnik w stroju z epoki opowie m.in. o systemie artyleryjkskim fortu, czasach napoleońskich czy Potopie Szwedzkim.

To oferta nie tylko dla miłośników historii, ale też mocnych wrażeń, bo w podziemnych zakamarkach Hewelianum czają się nie tylko nietoperze…

Nocne zwiedzanie odbędzie się 30 czerwca, 14, 20 i 28 lipca, 4, 10, 17i 25 sierpnia, a także 8 września. Rozpoczęcie o godz. 21.00. Czas trwania: około dwóch godzin. Cena biletu: 35 zł. Możliwy jest zakup biletów online.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd