Bezpłatne warsztaty sztuki tworzenia wachlarzy i furoshiki

   • Zajęcia to efekt współpracy miasta Olsztyna z Japonią
  • Warsztaty poprowadzi rodowity Japończyk: Masato Todo
  • Opowie on również o kulturze Japonii oraz tradycyjnych akcesoriach 

Sztuka tworzenia wachlarzy i furoshiki (japońska sztuka pakowania i owijania różnego rodzaju przedmiotów) – to program, bezpłatnych warsztatów w Olsztynie. Odbędą się one w ramach współpracy Olsztyna z Japonią we wtorek, 23 maja, o godz. 11.00 w Urzędzie Miasta (sala 219).

– Warsztaty poprowadzi rodowity Japończyk: Masato Todo, który przyjedzie do Olsztyna uczyć Polaków japońskiego – mówi asystent prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota d’Aystetten. – Opowie o kulturze Japonii oraz tradycyjnych akcesoriach japońskich: furoshiki (torba japońska) i sensu (wachlarz). Będzie też część praktyczna.

Warsztaty tłumaczone będą na język polski przez olsztynianina japońskiego pochodzenia Yoichi Iida. Udział jest bezpłatny, jednak z racji warsztatowego charakteru spotkania liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Chęć udziału można zgłaszać mailowo na adres daystetten.dorota@olsztyn.eu.

To już kolejne polsko-japońskie spotkanie kulturalne w Urzędzie Miasta. Poprzednie „Zwiedzaj i pracuj” dotyczyło możliwości i sposobów zatrudnienia w Japonii. Warsztaty organizowane są w ramach projektu promowania miasta Olsztyna w Japonii i wymiany kulturowej i gospodarczej między Olsztynem a Japonią.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd