Muzyka poważna w „Teatrze Sztuk”

   • 17 maja w Jaworznie odbył się koncert muzyki poważnej „Od impresjonizmu do... tanga”
  • Odbył się on w ramach projektu aktywności seniorów „Bądź na plus 60”
  • Projekt przewiduje też utworzenie Obserwatorium Międzypokoleniowego przy Muzeum 

W minioną środę, 17 maja, w C.K. „Teatr Sztuk” odbył się koncert muzyki poważnej „Od impresjonizmu do... tanga” - duetu CLASSICPAIR. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu realizowanego przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Jaworznie przez Stowarzyszenie „Nasza Przystań”, które zostało beneficjentem rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014–2020.

 

Koncertu muzycznego duetu wraz z mieszkańcami Jaworzna wysłuchała zastępca prezydenta Monika Bryl. Duet CLASSICPAIR to Agata Hańko (fortepian) i Jakub Jarosz (saksofon), dla których muzyka jest nie tylko pasją, ale także przyjaciółką, która towarzyszy im na drodze do doskonałości.

Stowarzyszenie „Nasza Przystań” przygotowało też inne atrakcje, które wchodzą w skład rządowego programu, m.in. zajęcia artystyczno-ceramiczne, treningi pamięci, zajęcia malarskie, warsztaty fotograficzne i pokazy Flamenco.

 

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 100 tys. zł możliwe będzie przygotowanie oferty edukacyjno-kulturalnej dla jaworznickich seniorów, która ma szansę przyczynić się do wzrostu ich aktywności społecznej i kulturalnej. Oferta skierowana jest do 400 osób, w tym do 50 osób z niepełnosprawnością.

Projekt przewiduje również utworzenie Jaworznickiego Obserwatorium Międzypokoleniowego przy Muzeum Miasta Jaworzna, którego celem jest wymiana doświadczeń, wiedzy i kompetencji między pokoleniami. Ponadto podsumowaniem wszystkich wydarzeń zorganizowanych w ramach programu będzie Tydzień Seniora, na którym zostaną zaprezentowane prace wykonane przez uczestników.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd