Konkurs Kulinarny na Najlepszą Potrawę Regionalną i Wypieki Ciast

   • 13 maja odbędzie konkurs kulinarny „Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Smaki Regionów”
  • Rynek w sobotę zmieni swój wygląd na przypominający czasy PRL
  • Będzie można pić wodę z saturatora, zrobić zdjęcia w fotobudce czy obejrzeć szczudlarzy 

Już w najbliższą sobotę, 13 maja, odbędzie się kolejna edycja Konkursu Kulinarnego na Najlepszą Potrawę Regionalną i Wypieki Ciast. Tym razem wyjątkowa, bo odbędzie się na polkowickim Rynku pod hasłem „Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Smaki Regionów”.

Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w gminie. Przez ostatnie lata odbywał się w Sobinie. Cieszył się dużym zainteresowaniem, a jurorzy oceniający poszczególne potrawy oraz ciasta mieli bardzo trudne, choć smaczne zadanie.

Kosztowanie wszystkich pyszności dostarczało ich podniebieniom niezapomnianych wrażeń. Za każdym razem było też wiele interesujących wydarzeń niekoniecznie związanych z kulinariami – koncerty, pokazy, prezentacje.

 

Tym razem, w trakcie 18. edycji konkursu, będzie podobnie, a nawet bardziej efektownie. Konkurs odbędzie się w polkowickim Rynku, który w sobotę zmieni swój wygląd i będzie bardziej przypominał rynek z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Będzie można przejechać się autobusem typu „Ogórek” i w trakcie przejażdżki wysłuchać historii związanych z tym, jak miasto wyglądało 50 lat temu, gdy przywrócono mu prawa miejskie. Będzie można napić się wody z saturatora, zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, obejrzeć efektowny pokaz animatorów i szczudlarzy, a także nabrać dystansu do rzeczywistości w strefie relaksu. Zaplanowano też pokaz kulinarny uczestniczki programu Hell`s Kitchen połączony z degustacją „Garnuszka górniczego” oraz tradycyjnych przekąsek. Całość zwieńczy koncert Marcina Wyrostka.

– Zaplanowaliśmy wiele interesujących wydarzeń i mam nadzieję, że przypadną one do gustu polkowiczanom, a także gościom, którzy odwiedzą nasze miasto 13 maja. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam do polkowickiego Rynku. Startujemy o godzinie 15 – mówi Dorota Delążek, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury, organizatora 18. Konkursu Kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd