Monika Olejnik i Aneta Kręglicka zasiadły w pierwszym rzędzie

Wczorajszego wieczoru w warszawskim klubie „Niebo” ulubiony projektant wielu polskich gwiazd –Maciej Zień – po prawie dwuletniej przerwie w twórczości zaprezentował publicznie swoją najnowszą kolekcję „Sweet Dreams”.

Artysta stał się rok temu bohaterem polskiej afery modowej po tym, jak zorganizował jeden ze swoich pokazów w kościele. Wówczas zdecydował się zniknąć i skupić na pracy. Zdecydował się jednak powrócić.

– Zawsze projektowałem z myślą o kobietach odważnych i świadomych swojej wartości. Ubrania niezwykle śmiałe, ale zarazem bajkowe – nie bez powodu tytuł kolekcji to „Sweet dreams”. Zależało mi, by „wyżyć się” artystycznie, dlatego wykorzystałem w niej rozmaite techniki haftowania. To opowieść o tym, co zobaczyłem w ciągu ostatniego roku – moich podróżach, lekturach – opowiadał Zień o kolekcji w rozmowie z Grażyną Olbrych dla z serwisu Vumag.

Inspiracje i iście niebiański klimat przypadły do gustu kameralnej publiczności zgromadzonej na pokazie – zgotowała projektantowi owacje na stojąco. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wspierających przyjaciół Zienia – Anety Kręglickiej, Kate Rozz, Joanny Horodyńskiej, Tomasza Jacykowa czy Moniki Olejnik.