Gratka dla fanów mocnych brzmień

   • Europejską część trasy Metallici „WorldWired”
  • 28 kwietnia 2018 r. występ w TAURON Arenie Kraków
  • Sprzedaż biletów na krakowski koncert od 24 marca 

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich zespołów heavymetalowych – Metallica – ogłosił europejską część trasy „WorldWired”, która promuje nowy album pod tytułem „Hardwired… To Self-Destruct”. Jak wynika z zapowiedzi, 28 kwietnia 2018 r. muzycy wystąpią w TAURON Arenie Kraków, poprzedzeni supportem norweskiego zespołu Kvelertak.

Promowany album „Hardwired...To Self-Destruct” światową premierę miał 18 listopada 2016 roku. Już podczas debiutu stał się 1. krążkiem w skali światowej z niemal 800 tysiącami kopii sprzedanych w pierwszym tygodniu po pojawieniu się na sklepowych półkach.

Przedsprzedaż biletów na krakowski koncert ruszy we wtorek, 21 marca, o godz. 10.00 dla członków Legacy Met Club, a dla wszystkich członków Fifth Members – tego samego dnia o godz. 11.00. Do ogólnej sprzedaży bilety wejdą w piątek, 24 marca, o godz. 10.00. Szczegóły zakupu dostępne są na stronie internetowej.

Zdobywcy dziewięciu statuetek Grammy, dwóch American Music Awards i kilku MTV Video Music Awards to zespół uznawany za jeden z najbardziej wpływowych grup rockowych świata. Ich koncerty są organizowane na wszystkich kontynentach, a albumy – w wielu przypadkach mulitiplatynowe – sprzedają się w setkach milionów egzemplarzy.