Koncert charytatywny dla Krystiana Jabłońskiego

   • 30 kwietnia na scenie Miasta Ogrodów nastąpi wielka mobilizacja artystów
  • Zagrają oni dla nominowany do tytułu „Człowieka roku 2016” Krystiana Jabłońskiego
  • Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie katowickiego bohatera 

W niedzielę, 30 kwietnia, na scenie Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice) wielka mobilizacja świetnych artystów na rzecz wyjątkowego człowieka – Krystiana Jabłońskiego. To katowiczanin, z zawodu dekarz, ojciec małego Kajtka, który jest czujny na przypadki łamania prawa. Zasłynął pościgiem za pijanym kierowcą oraz sprawcą napadu, pomocą osobom poszkodowanym w pożarach i wypadkach samochodowych i ofiarom kradzieży. Został nominowany do tytułu „Człowieka roku 2016” w plebiscycie Dziennika Zachodniego.

W wyniku niefortunnego wypadku uszkodził rdzeń kręgowy. Stracił władzę w rękach i nogach, przez co jest sparaliżowany od barków w dół. Pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Z tego względu prezydent Katowic Marcin Krupa, zaprasza na koncert charytatywny, z którego dochód trafi do katowickiego bohatera.

Gwiazdą wieczoru 30 kwietnia będzie katowicki raper Miuosh. Od 15 lat porywa siłą swoich tekstów i mocą muzyki. Utwory takie, jak „Nie mamy skrzydeł”, należą już do kanonu polskiego hip-hopu. Udowodnił, że nie straszne mu żadne gatunkowe granice, gdy w 2015 roku wystąpił z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia dyrygowaną przez Radzimira Dębskiego – Jimka, wypełniając kilkakrotnie salę NOSPR, a następnie wykonując ten projekt przed wielotysięczną publicznością m.in. we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Rok temu nieprzebrany tłum fanów śpiewał jego piosenki podczas koncertu w Strefie Kultury, którym Miuosh świętował 15 lat na scenie.

Na tym koncercie towarzyszyła mu też FDG Orkiestra – potężny instrumentalny skład złożony z gitarzystów, sekcji dętej (trąbka i puzon), perkusjonaliów, a nawet kontrabasu. Do tego chórki i wspierający wokal Bartosza "Booryza" Boryckiego. FDG Orkiestrę i jej aranże utworów Miuosha usłyszymy też na scenie Miasta Ogrodów.

Wcześniej zagrają tam trzy młode, ale już dobrze rozpoznawalne zespoły katowickie – bluesowy Fuck the People, elektroniczny The Party is Over i gitarowe Hengelo. O godz. 20.15 aukcja cennych pamiątek przekazanych przez znanych artystów, a zaraz potem koncert Miuosh x FDG Orkiestra.

Wszyscy artyści zrzekli się honorariów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Krystiana Jabłońskiego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd