Międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski

   • 4 czerwca zakończył się plener malarsko-rzeźbiarski „Nadbużańskie klimaty”
  • Wzięło w nim udział 14 artystów z Polski i zagranicy
  • Przez tydzień artyści starali się uchwycić w swoich dziełach piękno Włodawy 

W niedzielę, 4 czerwca, zakończył się plener malarsko-rzeźbiarski „Nadbużańskie klimaty”. Wzięło w nim udział 14 artystów z Polski i zagranicy.

 

Przez tydzień artyści starali się uchwycić w swoich dziełach piękno Włodawy. Podczas pleneru każdy artysta wykonał prace przedstawiające miejsca charakterystyczne kulturowo i architektonicznie naszego miasta. Dzięki temu uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę o historii Włodawy i jej atrakcjach. Warsztaty zakończyły się otwarciem poplenerowej wystawy, w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń działających na terenie miasta burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele. Nie zabrakło również oprawy muzycznej o którą zadbał Zespół Śpiewaczy „Kresowianki”. Była również prezentacja poezji Pani Teresy Ciodyk inspirowanej plenerem.

– Po zakończeniu wystawy część rzeźb wykonanych podczas pleneru „Nadbużańskie klimaty” zostanie ustawiona na stałe w różnych częściach miasta. Dzięki temu najbardziej charakterystyczne miejsca we Włodawie zyskają dodatkowe atrakcje – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

 

Wystawę składającą się z ponad 30 prac można oglądać w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej, które było organizatorem pleneru przy współpracy z miastem Włodawa.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd