Piąta edycja prestiżowego wydarzenia

   • 7 maja w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się EFA Young Audience Award
  • To międzynarodowe wydarzenie kulturalne dla widowni w wieku 12–14 lat z całej Europy
  • Po raz pierwszy udział w nim wezmą Kino Muranów i Narodowe Centrum Kultury Filmowej 

7 maja w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja prestiżowego wydarzenia EFA Young Audience Award. Po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział Kino Muranów w Warszawie i Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi, które zaprosi młodych widzów do Kina Szkoły Filmowej.

Nagroda Młodej Widowni (EFA Young Audience Award) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodej widowni w wieku 12–14 lat z całej Europy. Odbędzie się równolegle w 37 europejskich miastach. Polskę już po raz piąty reprezentować będzie Wrocław i po raz pierwszy Warszawa i Łódź. Młodzi jurorzy obejrzą i ocenią trzy konkursowe filmy, wybrane przez komisję ekspertów Europejskiej Akademii Filmowej. Tego samego dnia pod wieczór młodzi widzowie wezmą udział w ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy), przekazując swój werdykt na żywo za pośrednictwem wideokonferencji. W programie przewidziane są spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje.

Wśród tegorocznych gości we Wrocławiu będą aktorka Magdalena Kumorek, reżyser Artur Pilarczyk i Szymon Straburzyński, realizator dźwięku z Centrum Technologii Audiowizualnych.

Nowością w tym roku będzie YAA_CHAT_BOOTH. Młodzi jurorzy z Wrocławia będą mieli okazję w przerwach porozmawiać ze swoimi rówieśnikami z całej Europy za pośrednictwem specjalnej multimedialnej platformy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd