Atrakcje już od 14 lutego

   • Od wczoraj w Muzeum-Zamku w Łancucie rozpoczął się nowy sezon turystyczny
  • Uroczysta inauguracja zainicjowała zwiedzanie połowy zaplanowanych na ten sezon atrakcji
  • Niespotykana dotąd nowość będzie dostępna dla zwiedzających od 14 lutego 

Od wczoraj w Muzeum-Zamku w Łancucie rozpoczął się nowy sezon turystyczny. Uroczysta inauguracja, która miała miejsce, zainicjowała zwiedzanie dopiero połowy zaplanowanych na ten sezon atrakcji – wnętrza pierwszej kondygnacji Zamku, Stajnię i Wozownię, Dział Sztuki Cerkiewnej, Oranżerię, Storczykarnię oraz ekspozycję Działu Historii Miasta i Regionu. Nowością, która będzie dostępna dla zwiedzających od 14 lutego, będą usytuowane na drugim piętrze odrestaurowane pomieszczenia zamkowe, które dotąd były całkowicie niedostępne dla turystów.

 

– Absolutna premiera wnętrz drugiego piętra będzie 14 lutego – zapowiadają pracownicy w Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Nowa kondygnacja to efekt kompleksowego dwuletniego i największego od czasów II wojny światowej remontu obiektu, którego koszt wyniósł ponad 18 mln złotych. Znajduję się tam salon pompejański, pokoje – czerwony i kąpielowy, sypialnia rokokową, garderoba, pracownia i pokój służbowy. Ze względu na rozmieszczenie wnętrz mieszkalnych, będzie mogło je zwiedzać maksymalnie 10 osób jednocześnie.

 

Bilet na zwiedzanie drugiego piętra można nabyć za 4 złote lub 2 złote – jeżeli spełnia się warunki zakupu biletu ulgowego.