Artyści uliczni zaprezentują swój talent w przestrzeni miejskiej

   • Rozpoczął się nabór do „Olsztyn Street Art Garden”
  • Konkurs ma zachęcić do tworzenia sztuki w przestrzeni miejskiej
  • Może to być graffiti, mural i innego rodzaju instalacje 

Po raz trzeci artyści uliczni zaprezentują swój talent w przestrzeni miejskiej. Rozpoczął się nabór do „Olsztyn Street Art Garden”.

– Konkurs ma zachęcić do tworzenia sztuki w przestrzeni miejskiej – tłumaczy dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń co do formy. Mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej.

 

Zgłaszać się można do 31 lipca, a warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zrealizowanie pracy streetartowej w przestrzeni miejskiej Olsztyna i dostarczenie fotografii dokumentujących powstawanie pracy oraz końcowego rezultatu. Chęć udziału można zgłosić wypełniając formularz na stronie internetowej.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 8 września podczas imprezy podsumowującej. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne: I miejsce – 3,5 tys. zł, II miejsca – 2,5 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł. Partnerem strategicznym konkursu „Olsztyn Street Art Garden” jest grupa Olsztyn Street Art.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd