Kolejne atrakcje Festiwalu Teatrów Ulicznych

 

Sobota w Toruniu będzie wyjątkowa! Festiwal Teatrów Ulicznych ukaże się w nowej, delikatnej, kobiecej odsłonie, a to za sprawą estońskiej artystki Grete Gross, która wykona dla torunian pokaz podniebnych akrobacji na szarfach pt. „Elina”. Dodatkowo, tego samego dnia, zespół Feel uświetni swoim występem Ceremonię Otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny!

Festiwal Teatrów Ulicznych przyzwyczaił już mieszkańców Torunia do spektakularnych przedstawień wystawianych na ulicach Starówki. Spektakl „Elina” to opowieść o życiu pięknej kobiety, która ma wszystko: pieniądze, wygląd, mężczyzn. Tak jak każdy pragnie czasem zapomnieć o zasadach i podążyć za swoimi marzeniami. Pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma nic. Teraz nadszedł czas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce, stać się kobietą niezależną i zawalczyć o swoje marzenia.

Sztuka przygotowana przez artystkę z Estonii to wyjątkowe połączenie akrobacji na szarfach z pantomimą. Poprzez taniec w powietrzu przekazuje emocje, jakich nie da się opisać słowami. Udowadnia, że mowa nie jest jedynym środkiem komunikacji. Dużą rolę pełni także sztuka. Całkowicie odmienny rodzaj opowieści o ludzkim życiu sprawia, że człowiek zaczyna patrzeć na nie z innej perspektywy, wychwytując to, co ważne, lecz zasypywane zwykle stosem słów. Spektakl stwarza możliwość poznania własnej tożsamości.

Sztukę „Elina” będzie można zobaczyć 29 lipca (sobota) o godzinie 16:00 i 19:00 przy Fontannie Cosmopolis. Wstęp wolny!

 

Kolejną atrakcją weekendu w Toruniu będzie koncert zespołu Feel, który odbędzie się w ramach Ceremonii Otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Grupy Feel nie trzeba przedstawiać, gra ona na polskiej scenie muzycznej już 10 lat. Jest twórcą takich hitów jak „No pokaż na co cię stać” i „A gdy jest już ciemno”. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Telekamery, Super  Jedynki, Bursztynowego Słowika, Słowika Publiczności. Najnowszy utwór „Swoje Szczęście znam” potwierdził, że zespół jest wciąż w znakomitej formie. Wydarzenie odbędzie się na Arenie Toruń 29 lipca. Początek koncertu zaplanowany jest na godzinę 20:30. Wejście na halę od godziny 19:30. Wstęp wolny!

XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne potrwają do 6 sierpnia 2017 r. W ich ramach do Torunia przyjadą zawodnicy z 33 krajów, którzy będą rywalizować w aż 25 konkurencjach sportowych. Oprócz tradycyjnych dyscyplin takich jak – siatkówka, piłka nożna czy pływanie, pojawią się też propozycje rzadziej spotykane na tego typu imprezach sportowych, np. nordic walking, brydż oraz ringo. Uwieńczeniem imprezy będą trzy spektakle „Romeo i Julia 3D Live” teatru Studio Buffo – pierwszego na świecie musicalu na wodzie 3D Live, prezentowanego na kurtynach wodnych.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl