"Jestem mordercą" na Festiwalu Filmowym w Gdyni 

Nowy film Macieja Pieprzycy to thriller psychologiczny przedstawiający kulisy jednego z największych śledztw w historii Polski. Inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70., kiedy to na Śląsku doszło do serii brutalnych morderstw na kobietach, dokonanych przez tzw. Wampira z Zagłębia.

– To, co w filmie jest najważniejsze, a zarazem bardzo współczesne, to człowiek: jak funkcjonuje poddany presji odniesienia sukcesu. To film o uwikłaniu i deprawacji moralnej jednostki, która działając w dobrych intencjach, zachowując przyzwoitość, musi skonfrontować się ze swoimi słabościami, ambicjami i systemem społeczno-politycznym, w którym przyszło jej żyć i pracować – zapowiadał reżyser.

Główne role w thrillerze odegrali Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Agata Kulesza i Piotr Adamczyk.

Film Pieprzycy jako jeden z 15 produkcji startuje w konkursie głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. "Jestem mordercą" oficjalnie trafi do kin 4 listopada. Obecnie dostępny jest tylko trailer filmu.