XXVIII edycja konkursu odbyła się w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie

   • W Muzeum Etnograficznym odbył się Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową
  • Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
  • Do udziału w tegorocznej edycji regionalnego konkursu zgłosiło się 300 autorów 

W Muzeum Etnograficznym w Tarnowie odbył się XXVIII Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, współorganizatorem i gospodarzem – Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Etnograficzne.

 

Koordynatorem i realizatorem tego Konkursy była Beata Rompała z Biura Organizacyjnego w Tarnowie. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 300 autorów (dzieci, młodzież i dorośli) z regionu tarnowskiego – powiaty: dąbrowski, brzeski, tarnowski ziemski i grodzki. Wśród nich byli również przedstawiciele gminy Borzęcin.

 

Zadowolony z wykonywanej pracy w GOK Borzęcin w zakresie podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji ludowych jest jego dyrektor Piotr Kania.

– Cieszy, że nasza kilkunastoletnia praca w tym zakresie nie idzie na marne i jest dostrzegana. Podobne „występy” przedstawicielki i przedstawiciele z gminy Borzęcin notują od lat będąc mocnym ośrodkiem na mapie instytucji kultury dbających o kultywowanie tradycji wielkanocnych. Nie byłoby to możliwe bez talentu i zaangażowania Katarzyny Żurek pracującej od wielu lat w świetlicy w Przyborowie, a w okresie wielkanocnym współpracującej z Marią Pyrek w zakresie organizacji warsztatów i przekazywania tradycji zdobienia pisanek dzieciom i młodzieży z gminy Borzęcin. Gratuluję ze swojej strony moim koleżankom i ich uczniom lub uczennicom – powiedział.

 

Dobry wynik nie uszedł uwadze wójta gminy Janusza Kwaśniaka.

– To, że gmina Borzęcin zdobieniem pisanek stoi i że w konkursie od lat prezentuje się okazale jest oczywiste, ale że nasza reprezentacja zdobędzie w tym roku tyle laurów, jest miłą niespodzianką. Gratuluję zarówno Laureatom, jak i Instruktorom GOK. Jedni i Drudzy, w dzisiejszy Sukces włożyli wiele pracy. To dobry dzień dla Promocji Wizerunku Gminy Borzęcin w Regionie – stwierdził.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd