Cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata kultury i nauki

   • Miasto Sopot oraz tygodnik POLITYKA zapraszają na Salon POLITYKI
  • To cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata kultury i nauki
  • W Sopocie zagoszczą m.in. Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Marzena Diakun i Michał Staniszewski 

Miasto Sopot oraz tygodnik POLITYKA zapraszają na Salon POLITYKI – cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata kultury i nauki. Pierwsze już w najbliższy piątek, 2 czerwca, o godz. 18.00 w Teatrze na Plaży. Poprowadzi je Justyna Sobolewska, a jej gościem będzie Natalia Fiedorczuk-Cieślak, laureatka tegorocznego Paszportu POLITYKI w kategorii Literatura za debiutancką książkę Jak pokochać centra handlowe. Spotkanie z Autorką rozpocznie cykl spotkań z nominowanymi i laureatami Paszportów POLITYKI. W Sopocie zagoszczą między innymi Marzena Diakun i Michał Staniszewski.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak, urodzona 1984 roku w Augustowie, to wokalistka, instrumentalistka, animatorka kultury i pisarka. Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej, obecnie pracuje w Bemowskim Centrum Kultury. Autorka tekstów i wokalistka zespołu Happy Pills, wydała dwie płyty w ramach projektu Nathalie and the Loners. Za wydaną w 2016 roku książkę Jak pokochać centra handlowe otrzymała Paszport POLITYKI w kategorii Literatura.

 

– Narracja Fiedorczuk jest pozbawiona sentymentalizmu (z jakim często pisze się o macierzyństwie), za to nie brak jej autoironicznego humoru. A skąd centra handlowe w tytule? Otóż właśnie tam w godzinach przedpołudniowych chowają się sterane kobiety z wózkami. Zamiast wędrować po nieprzyjaznym mieście, mogą mieć chwilę dla siebie, kiedy dziecko uśnie. Siedzą nad kawą wśród innych matek z wózkami. Nie patrzą na siebie. Wiedzą – pisała o książce Justyna Sobolewska („POLITYKA”, 22.06.2016).

Spotkanie z Natalią Fiedorczuk – Cieślak, autorką książki „Jak pokochać centra handlowe”, 2 czerwca (piątek), Sopot, Teatr na Plaży, godzina 18:00. Wstęp wolny.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd