W programie 200 filmów z ponad 60 krajów

Warszawski Festiwal Filmowy to coroczna impreza, która prezentuje nowe filmy kina światowego, europejskiego i polskiego. W tegorocznej odsłonie najważniejszej sekcji wydarzenia – Konkursie Międzynarodowym – do walki o główną nagrodę stanie 15 produkcji, m.in. „Antena” w reżyserii Arika Rotsteina, „Błogosławione korzyści” Mahmouda al Massada, „Noc przez tysiąc godzin” wyreżyserowana przez Virgila Widricha czy też kryminalny film Arpada Sopsitsa – „Potwór z Martfu”. Nie zabraknie również przedstawicieli polskich – „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego oraz „Słońce, to słońce mnie oślepiło” w reżyserii Anki Sasnal i Wilhelma Sasnala.

 

– Bardzo ważnym elementem festiwalu jest sekcja pokazów specjalnych, podczas nich będzie można zobaczyć między innymi obrazy, które są kandydatami poszczególnych krajów do Oscarów – komentuje program festiwalowy jeden z selekcjonerów, Adam Rostkowski.

Wszystkie filmy podzielone są na sekcje. Ponadto przewidziano także spotkania z 200 twórcami filmów, pokazy dla dzieci oraz panoramę skarbów polskiego kina. Ponadto w klubie festiwalowym każdego wieczora będą organizowane koncerty.

Warszawski Festiwal Filmowy potrwa do 16 października. Pełny program jest dostępny na stronie internetowej.