Dziś turniej piłkarski z udziałem gwiazd

   • Dziś odbędzie się turniej piłkarski, organizowany przez Fundację „Ludzki Gest”
  • O 20.30 rozpoczną się koncerty – zagra m.in. O.S.T.R.
  • Wydarzeniem dnia ma być pasowanie Jakuba Błaszczowskiego na Kawalera Orderu Uśmiechu 

O godzinie 17.00 w Hali Sportowej w Częstochowie rozpocznie się turniej piłkarski, organizowany przez Fundację „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego. Zmierzą się w nim cztery drużyny gwiazd: zespół Kuby Błaszczykowskiego – Łukasz Piszczek, Piotr Zieliński, Karol Kłos i Michał Pazdan, kabareciarzy z Kabaretu Skeczów Męczących oraz kabaretu Paranienormalni, artystów – Kamila Bednarka i Libera oraz częstochowskich sportowców.

– Chcemy pomagać nie tylko dzieciom z problemami zdrowotnymi, ale również tym, którzy mają talenty i predyspozycje do tego, żeby osiągać sukcesy, a nie zawsze możliwości finansowe i organizacyjne – określił cel fundacji Jerzy Brzęczek, członek zarządu. – Zarówno ja, jak i Kuba rozpoczynaliśmy swoją karierę w Częstochowie, dlatego cieszę się, że również pierwsze tak duże przedsięwzięcie będzie miało miejsce w tym mieście – dodawał.

Impreza „Świąteczne granie z Kubą” zapewni jednak nie tylko sportowe emocje. O godzinie 20.30 rozpocznie się koncert częstochowskiej grupy AmperA. Następnie zagra Letni Chamski Podryw, Goliniak, raperzy KęKę i Kaen, a także O.S.T.R.

Wydarzeniem dnia ma być pasowanie Jakuba Błaszczowskiego na Kawalera Orderu Uśmiechu.