Street art nabiera popularności

 

Trzecia edycja Festiwalu Wizje została zakończona. W czasie czterech słonecznych dni instalacje zdobiły krajobraz toruńskiej Starówki i przyciągnęły uwagę ogromnej liczby osób. Bez żadnych wątpliwości sztuka współczesna przyciąga, co można stwierdzić przez wzrastającą liczbę osób zatrzymujących się przy „wizyjnych” instalacjach.

 

– Rozwojowi sztuki współczesnej służą nie tylko wystawy w centrach kulturalnych, lecz w szczególności wydarzenia takie jak „Wizje”. Dlaczego? Taki street art trafia do wielkiej i bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców. Poprzez zwykły spacer po toruńskiej Starówce, każdy może zetknąć się z tym wyjątkowym rodzajem sztuki i, co ważne, przyjrzeć się jej z bliska. Warto zaznaczyć, że takie wydarzenia jak „Wizje” to idealne rozwiązanie dla całej rodziny, sposób na edukację kulturalną dzieci i oderwanie ich od ekranu komputera– mówi Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Okazało się, że wiele osób, które zainteresowały się instalacjami Festiwalu, nie miały wcześniej okazji obcowania ze sztuką współczesną z różnych powodów, m. in. braku środków lub zwykłej niewiedzy na temat takiego rodzaju dzieł. Dzięki obiektom zainstalowanym w przestrzeni Starego Miasta, nie tylko mogli bezpłatnie wziąć udział w dużym wydarzeniu kulturalnym, ale też zrozumieć ich głębokie przesłanie za sprawą, obecnych przy każdej z nich, szczegółowych opisów napisanych przez samych artystów.

 

W tym roku, dla Toruńskiej Agendy Kulturalnej, istotna była promocja wydarzenia w internecie, aby trafić do większej grupy osób. Oprócz osobnej strony internetowej Festiwalu, dużo „Wizji” było na facebooku. Stworzono także osobne wydarzenie. Informację o „Wizjach” można było przeczytać również m. in. na stronie internetowej miasta Torunia, usłyszeć w radiu PiK i obejrzeć w aktualnościach toruńskich TV Toruń.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl