„Poszerzanie świata” w Centrum Sztuki Współczesnej

   • Od 19 maja do 2 lipca w Gdańsku trwa wystawa Masakiego Fujihaty
  • Wydarzenie to rzadko spotykane połączenie sztuki i nauki
  • „Poszerzanie świata” jest prezentowane w ramach cyklu Art+Science Meeting 

Od 19 maja do 2 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1, w Dolnym Mieście trwa wystawa Masakiego Fujihaty „Poszerzanie świata”. Jest to rzadko spotykane połączenie sztuki i nauki.

– Wystawa ta została przygotowana wyłącznie dla CSW Łaźnia. Skupiona jest na najnowszych zainteresowaniach artystycznych Fujihaty, poszukując zarazem ich źródeł w jego wcześniejszej twórczości. Masaki Fujihata należy do najwyżej cenionych w świecie, najbardziej innowacyjnych i wpływowych artystów wykorzystujących w swej twórczości nowe technologie medialne – mówi kurator projektu Ryszard W. Kluszczyński.

 

„Poszerzanie świata” jest prezentowane w ramach cyklu Art+Science Meeting. Wiele z pokazywanych prac jest interaktywnych i można je oglądać w pełni jedynie posługując się tabletami, dostępnymi dla zwiedzających w CSW ŁAŹNIA. Jest to forma poszerzania świata, pokazywania, że prócz naszych dostępnych wymiarów, coraz ważniejszy staje się kolejny wymiar – cyfrowy. Każdy gość ma możliwość (bez dodatkowych opłat) zwiedzenia wystawy ze specjalnie przygotowanym przewodnikiem, który służy pomocą przy obsłudze urządzeń.

Art+Science Meeting to trwający od 2011 roku cykl wystaw, konferencji, wykładów, programów edukacyjnych oraz publikacji opisujących i przybliżających zagadnienia z pogranicza sztuki i nauki. Progresywna sztuka prowadzi dialog twórczo z biotechnologią, genetyką, informatyką, nanotechnologią, badaniami nad sztucznym życiem i sztuczną inteligencją oraz z licznymi dyscyplinami inżynierskimi.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd