Hollyłódzka Orkiestra Filmowa w akcji

 

Gwiezdne Wojny Koncertowo to multimedialne show w wykonaniu Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej i orkiestry Alla Vienna, pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego. Łódzcy muzycy, osławieni w całej Polsce za projekt Queen Symfonicznie (za który otrzymali nagrodę Energia Kultury 2016), przygotowali nowe widowisko z muzyką z sagi Gwiezdne Wojny. Wzbogacony o niezwykłe wizualizacje i znakomitą grę świateł występ odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 26 listopada o godzinie 18.00.

Na repertuar koncertu składa się słynna muzyka Johna Williamsa do wszystkich części filmowej sagi George'a Lucasa. Nie zabraknie najbardziej znanych motywów, takich jak "Marsz Imperialny". Ale to oczywiście nie wszystko. Orkiestrę wspomoże znany łódzki chór - Vivid Singers pod dyrekcją Dawida Bera. Scenografię uzupełnią postacie z filmów, a efekty wizualne sprawią, że widz poczuje się jak w kinie. Dodatkowo w foyer przed koncertem będzie można podziwiać modele z Gwiezdnych Wojen stanowiące część kolekcji Yavin. Kto wie, może spotkacie tam również szturmowców albo inne postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

 

Koncert otworzy najsłynniejszy „Star Wars Main Title”. Całość to 16 najbardziej znanych tematów ustawionych w kolejności chronologicznej od pierwszej części „Mroczne widmo” po siódmą – „Przebudzenie mocy”. Będziemy mogli usłyszeć między innymi takie utwory, jak „Duel Of The Fates”, „Yoda's Theme”, „Cantina Band”, „Battle of the Heroes” czy „March of Resistance”.

Muzyce towarzyszyć będą wizualizacje na wielkim ekranie, a nietuzinkowy show świetlny wprowadzi nas w świat stworzony przez George`a Lucasa.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd