Warmia w światowej odsłonie

 

Są okazją by poznać tradycję i kulturę krajów z najdalszych zakątków świata. 22. Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to jedno z najbarwniejszych wydarzeń kulturalnego sezonu w Olsztynie.

Dni Folkloru „Warmia” na stałe wpisały się w kalendarz imprez i od lat przyciągają na Stare Miasto tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Pierwszym akcentem będzie barwny korowód, który ruszy sprzed Wysokiej Bramy 18 lipca.

 

– O 17.00 ruszamy z naszym kolorowym świętem tańca, defiladą i koncertami – zachęcają organizatorzy. – Jak co roku liczymy na publiczność, która zapełni olsztyński amfiteatr po brzegi.

W tym roku w stolicy regionu będzie można zobaczyć 16 zespołów folklorystycznych. Sześć to przedstawiciele Polski, z Warmią na czele. Z zagranicy zaprezentują się tancerze m.in. z Meksyku, Puerto Rico, Korei Południowej, Hawajów.

Występy odbywać się będą w olsztyńskim amfiteatrze, a także w pobliskich miastach. XXII Dni Folkloru potrwają do niedzieli, 23 lipca. Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Olsztyna.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd